1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

ВІЛ передається під час незахищеного статевого акту, переливання зараженої крові, використання нестерильних інструментів та голок, а також від матері до дитині – під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – остання стадія ВІЛ-інфекції.

Може минути 10-15 років, перш ніж у ВІЛ-інфікованої людини розвинеться СНІД. Прикро, однак більшість нових випадків виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний.

На сьогодні в області на обліку знаходяться 2275 осіб з ВІЛ-позитивним статусом. Антиретровірусну терапію (АРТ) отримують 1693 громадян. Попри карантинні заходи, організовано доставку ліків таким пацієнтам через поштові служби. Саме злагодженість методів і роботи медичних установ сприяли зниженню показника розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією та СНІДом через лікарські заклади, але він і досі залишається досить високим.

При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Завдяки ефективності державних закупівель через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією. Якщо у 2009 році терапію за державний кошт отримували 15 871 людина, то станом на 1 жовтня 2020 року – 120 983 людини.

Де пройти тест на ВІЛ:

– У свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;

– В кабінетах “Довіра”, кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання, в центрах СНІДу, в представництвах громадських організацій, що займаються боротьбою з ВІЛ/СНІДом (наприклад, в представництвах 100% життя): https://bit.ly/2HvBXVv

– У мобільних амбулаторіях.

Процедура тестування – безоплатна і швидка. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин – підготовка і забір крові з пальця, 10 – очікування результату. Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу, тощо.

Незважаючи не те, що в побуті заразитися хворобою неможливо, ставлення до ВІЛ-інфікованих людей в Україні доволі негативне. Проте, наразі у подоланні хвороби найважливіше – виявити й привести на лікування всіх, хто живе з ВІЛ.

Не дай СНІДу жодного шансу!!!

До переліку статей...