10 травня – Всесвітній день боротьби з меланомою

Метою проведення є необхідність нагадати про зростання поширеності цього злоякісної новоутворення шкіри та його профілактику.

Меланома локалізується, переважно, на шкірі та значно рідше – в сітківці ока, на слизових оболонках. Фахівці називають його одним із найнебезпечніших видів раку, оскільки може проникнути через лімфу та кров майже у всі органи. Цей вид раку представляє собою утворення на шкірі з неправильними обрисами, ділянками плямистого забарвлення, що може свербіти або кровоточити.

Профілактика розвитку меланоми:

– уникати сонячних опіків, травмування шкіри в ділянці родимок, контакту шкіри в ділянці родимок із хімічними подразниками;

– регулярно оглядати шкіру та своєчасно звертатися до лікаря при будь-яких змінах. Самодіагностика є найбільш ефективним методом раннього виявлення меланоми. Обстежуючи шкірні покриви, потрібно звертати увагу на асиметрію, край (якщо родимка має нечіткі розмиті межі, то це може бути ознакою меланоми), зміну забарвлення, розміру, структури шкіряного покриву родимки (сухість, поява кірочок, кровоточивість, випадіння волосся тощо).

У запущеній формі меланома може призводити до летальних випадків, але при ранній діагностиці ефективно піддається лікуванню.

До переліку новин...