12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Пневмонія – це форма гострої респіраторної інфекції, що вражає передусім альвеоли, які є основним функціональним елементом легень. Під час пневмонії у них накопичуються гній та рідина, що ускладнюють газообмін і зумовлюють біль під час дихання. Такий хворий потребує якнайшвидшої діагностики та стаціонарного лікування у спеціалізованих медичних закладах.

Цього року, у розпал пандемії COVID-19, з’явився новий термін «коронавірусна пневмонія». Світова медична спільнота тісно пов’язала ці хвороби, оскільки новий вірус блискавично проникає в клітини легень людини і пневмонія, в такому випадку, протікає дуже складно. Найважчих пацієнтів з коронавірусною пневмонією підключають до апаратів штучної вентиляції легень. Проте, не всім хворим швидко вдається почати знову дихати самостійно, оскільки значного ураження зазнають не лише легені, але й мозок.

Через непередбачуваність вірусу COVID-19 науковці не можуть відповісти, чому хвороба вражає саме легені і як організм відреагує в кожному конкретному випадку. Відомо одне: хронічні недуги значно зменшують шанси хворих на повне та швидке одужання. Тому, поки не винайдена дієва вакцина від COVID-19, єдиним методом протистояння хворобі залишається профілактика: носіння масок, обробка антисептичними засобами та дотримання соціальної дистанції. А, в разі появи симптомів ГРІ чи пневмонії, необхідно одразу телефоном звернутися за допомогою до свого сімейного лікаря.

За жодних обставин НЕ МОЖНА займатися самолікуванням та вживати, хоч і «перевірені», антибіотики без консультації з лікарем!

До переліку новин...