12 жовтня – Всесвітній день боротьби з артритом

Ревматичні недуги посідають чільні місця серед причин інвалідності. При цьому, хворіють не лише літні люди, але й діти та молодь.

Ревматичні хвороби є причиною розвитку інвалідності, а також відставання у фізичному і статевому розвитку дітей. Найбільш інвалідизуючим є юнацький артрит. Важка, часто довічна інвалідність у 50% у дітей з юнацьким артритом, настає протягом перших 10 років хвороби. У третини дітей ревматичні хвороби виникають у віці від 9 місяців до 1,5 року.

Артрит – це запалення одного або декількох суглобів, при якому суглоби опухають, стають гарячими на дотик, шкіра навколо червоніє, людина відчуває в них біль і обмеження в рухах.

До розвитку цієї хвороби можуть призвести 200 різних захворювань, зокрема ревматоїдний артрит, остеоартрит, подагра, туберкульоз. Причини розвитку артритів включають інфекцію, імунні та обмінні порушення, пухлини, місцеві травми. Здебільшого, чинники виникнення і механізми розвитку з`ясовані не до кінця. Проте, переохолодження та надмірні фізичні навантаження сприяють розвитку цієї недуги.

Артрит розвивається, в середньому, в 1 людини зі 100. Ця недуга супроводжується болем та обмеженням рухів і може призводити до хронічної ниркової недостатності та інвалідизації.

Хвороби суглобів вимагають постійного медичного нагляду та лікування. А після – тривалої реабілітації та соціальної адаптації.

Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, що неминуче приводить до інвалідності. За оцінками експертів, від нього страждають понад 20 млн. людей у всьому світі.Найчастіше ревматоїдний артрит вражає працездатних людей у віці від 30 до 50 років. Жінки ж страждають на це захворювання в 5 разів частіше за чоловіків. За 5 років розвитку хвороби половина пацієнтів стають інвалідами та втрачають працездатність.

Підступність хвороби ще й у тому, що дуже часто вражаються не лише суглоби, але й внутрішні органи. І, як наслідок, виникає проблема «прихованої смертності», коли багато хворих помирають, наприклад, від серцевої недостатності, насправді спричиненою ревматоїдним ураженням серця.

Щоб запобігти розвитку артритів, лікарі рекомендують дотримуватися здорового способу життя – бути активними фізично та правильно харчуватися. Регулярні заняття спортом або фітнесом допоможуть не лише позбутися зайвих калорій, але й зміцнити м`язи, перерозподілити масу тіла і поліпшити поставу. Крім того, заняття фітнесом – це заряд енергії та гарного настрою. А, як відомо, фізично і душевно здорова людина, менш схильна до розвитку різних захворювань.

До переліку новин...