13 листопада – Міжнародний день сліпих

Ця дата покликана привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах. За даними ВООЗ, близько 300 млн. людей у світі страждають від порушень зору, з них майже 40 млн. – незрячі. Щорічно кількість сліпих зростає на 1-2 млн. осіб. Кожні 5 секунд втрачає зір 1 дорослий, а кожну хвилину – 1 дитина.

За даними закладів охорони здоров’я на кінець 2019 року у Хмельницькій області проживали 10 дітей-інвалідів зі сліпотою обох очей та 37 дітей – зі сліпотою одного ока. При проведенні профілактичних оглядів у минулому році пониження гостроти зору виявили у 13 263 дітей. В Україні, за неофіційними даними, дитяча сліпота і слабкий зір посідають 4 місце серед основних причин інвалідності дітей.

За словами офтальмологів, уже протягом 5 років в нашій державі серед причин інвалідності по зору лідирують глаукома та захворювання сітківки, які призводять до невиліковної втрати зору. Водночас, сліпоту внаслідок цих захворювань можна попередити. Одним з найголовніших напрямків профілактики є рання діагностика та своєчасне лікування хворих. Найбільш дієвими методами скринінгу глаукоми та захворювань сітківки залишається огляд сітківки та зорового нерву, а в разі глаукоми – ще й вимірювання очного тиску.

До переліку новин...