15 жовтня – Всесвітній день миття рук

«Ти помив руки?» – цю фразу усі ми чули з раннього дитинства. А чи замислювалися тоді хоч раз, яке важливе значення має ця процедура? Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань. Мільйони небезпечних бактерій та вірусів, яких не видно неозброєним оком, завдають чималої шкоди.

У часи боротьби світу із пандемією COVID-19 обов’язкове і регулярне миття рук стало однією з основних рекомендацій ВООЗ, що допоможе запобігти зараженню.

Гроші, мобільні телефони, комп’ютерна клавіатура та мишка, ключі, дверні ручки та вимикачі – на них міститься найбільше небезпечних мікроорганізмів. А що вже казати про громадський транспорт, кнопки ліфта, поруччя, якими протягом дня користуються тисячі людей.

Запобігти проникненню хвороботворних бактерій до нашого організму допоможе регулярне миття рук. При цьому, необхідно обов’язково використовувати мило. Після цього не зайвим буде обробити руки антисептичним засобом.

Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, які й стали ініціаторами запровадження Всесвітнього дня миття рук, ця процедура рятує тисячі життів щодня. Оскільки здатна попередити не лише зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але й зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним.

Тому не лінуйтесь зайвий раз помити руки – це може зберегти ваше здоров’я та життя!

До переліку новин...