16 травня – День пам’яті померлих від СНІДу

Фахівці громадського здоровя наголошують: запобігти цій небезпечній недузі можна завдяки уважності та безпечній поведінці:

– статеві контакти – найбільш розповсюджений шлях передачі вірусу. Тому надійний спосіб запобігти зараження – уникати випадкових статевих контактів і використовувати презерватив;

– внутрішньовенне вживання наркотиків значно підвищує можливість зараження вірусом ВІЛ;

– будь-який інструментарій, як у медичних установах, так і в побуті (манікюр, педикюр, татуювання, гоління і т.п.), де може міститися кров людини, зараженої ВІЛ, потрібно стерилізувати.

Вірус СНІДу не стійкий, гине при кип’ятінні миттєво, при 56 ℃ – протягом 10 хвилин. Можуть бути використані і спеціальні дезінфекційні розчини.

Чим раніше людина з ВІЛ починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. За кілька попередніх років країна досягла значного прогресу в лікуванні ВІЛ-позитивних осіб. Охоплення антиретровірусною терапією зросло майже вдвічі (з 56 000 до 102 000 осіб), утримання на терапії через 12 і більше місяців від її початку зросло з 69% до 88%.

Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом.

Тож наголошуємо: для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар.

До переліку новин...