24 жовтня – Всесвітній День боротьби з поліомієлітом

Поліомієліт – дитячий спинальний параліч, спричинений поліовірусом. Наслідком цієї невиліковної хвороби практично завжди є параліч та навіть смерть. Поширенню поліомієліту можна запобігти лише завдяки вакцинації.

Програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я у світі. За 30 років, завдяки колективній імунізації, захворюваність на нього на планеті скоротилася на 99 %.

У 2015 році, через низький рівень охоплення щепленнями, поліомієліт знову повернувся в Україну. На той час близько 50 % дітей не були вакциновані проти нього взагалі або вакциновані не повністю. Активна просвітницька робота серед населення поступово сприяє підвищенню рівня довіри до вакцинації.

Програма ВООЗ з ліквідації поліомієліту на 2013 – 2018 роки вже допомогла врятувати 18 млн людей, але хворобу ще не подолано остаточно. Місія ВООЗ – перемогти захворювання, вакцинувавши кожну дитину. Якщо світ припинить боротися з поліомієлітом, вже за 10 років реєструватиметься 200 тисяч нових випадків по всій планеті.

В іншому випадку, є шанс протягом найближчих років повністю ліквідувати циркуляцію поліовірусу в світі. Протягом 6 місяців 2020 року у Хмельницькій області від поліомієліту вакциновані лише 36,8% дітей від загальної кількості тих, хто підлягав плановій імунізації, та 35,1% дітей, у котрих вакцинація проходила із порушенням Календаря щеплень.

Що потрібно пам`ятати про поліомієліт:

– вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дитину лише протягом кількох годин;

– вірус – надзвичайно заразний, при цьому значення не мають ані соціальний статус, ні матеріальні статки людини чи кордони;

– оскільки ліків від поліомієліту не існує, імунізація залишається єдиним ефективним захистом від нього;

– УСІ діти в Україні у віці 2 і 4 місяці повинні бути вакциновані інактивованою вакциною. У 6, 18 місяців та 6 і 14 років – живою поліомієлітною вакциною;

– допоки у світі залишатиметься хоча б один носій поліомієліту, підхопити його ризикує кожна дитина.

Ми наближаємось до історичного моменту – знищення вірусу поліомієліту на планеті Земля! Для цього треба зробити зовсім мало – щепити своїх дітей, щоб не залишити жодного шансу для вірусу поліо!!!

До переліку новин...