29 жовтня – Всесвітній день псоріазу

Псоріаз – це одне з найпоширеніших захворювань шкіри, на яке страждають до 7 % жителів нашої планети. В Україні на псоріаз хворіють близько 1,5 млн. громадян. Найчастіше недуга проявляється у віці до 30 років. Вона не передається контактним шляхом, тому потискати руку хворому – безпечно.

Причини виникнення і розвитку псоріазу досі не встановлені, однак існує припущення, що ключову роль відіграє генетична складова. Також серед передумов розглядають неправильний спосіб життя, вірусні та бактеріальні інфекції, пошкодження шкіри (порізи, обмороження, опіки, укуси), зміну кліматичних умов та стреси.

Через збій у процесі відновлення починається пришвидшена регенерація шкіри. При цьому, нова шкіра наростає на стару, утворюються яскраво-червоні бляшки зі сріблясто-білими лусочками. Найчастіше вони з’являються на колінах, ліктях, голові й тулубі. При важкому перебігу хвороба може вражати внутрішні органи та суглоби.

Псоріаз не можна вилікувати повністю. Проте, дотримання певних рекомендацій дозволить суттєво знизити прояви недуги. Отож, лікарі радять обмежити вживання алкоголю, контролювати вагу, відмовитись від паління та бути фізично активними.

Ускладнення від псоріазу можуть призвести до інвалідності. Одне з найбільш серйозних – псоріатичний артрит. Це запальний тип артриту, що з часом виникає у близько 20% хворих на псоріаз.

У будь-якому разі, при появі перших ознак хвороби варто одразу звертатися до сімейного лікаря, котрий спрямує на консультацію до вузького спеціаліста. Оскільки неправильне лікування може лише погіршити стан хворого.

До переліку новин...