3 березня – Міжнародний день здоров’я вуха та слуху

Слух є невід’ємною частиною сприйняття навколишнього світу. Нині втрата слуху вважається найбільш поширеною сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти та порушень слуху страждають близько 360 мільйонів людей.

У середньому, 1 – 2 дитини з 1000 з’являються на світ з природженою глухотою. У 60% випадків втраті слуху серед дітей у віці до 15 років можна було запобігти. У кожної третьої дитини погіршення слуху було викликане інфекційними захворювання, такими як паротит, кір, краснуха, менінгіт, хронічний отит середнього вуха.

Дуже часто причинами втрати слуху у дітей стають ускладнення при пологах: асфіксія при народженні, низька маса тіла дитини, ранні або передчасні пологи, неонатальна жовтяниця. Також негативний вплив на слух має неконтрольоване вживання антибіотиків. І лікарям, і батькам необхідно уважно слідкувати за здоров’ям дітей. Чим раніше буде виявлено порушення слуху у малечі, тим швидше розпочнеться лікування, а відтак – і соціалізація у дитячий колектив.

Загалом, профілактика захворювань слуху полягає в загартовуванні організму, дотриманні гігієни, своєчасному лікуванні застудних та хронічних інфекцій.

ЯК ЗБЕРЕГТИ СЛУХ

– вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень (зокрема – від кору, менінгіту, краснухи та паротиту);

– щеплення дівчат підліткового віку та жінок репродуктивного віку проти краснухи;

– запобігати розвитку цитомегаловірусної інфекції у вагітних жінок: дотримання правил гігієни, рання діагностика та лікування інфекційних захворювань;

– вчасно виявляти середній отит у дітей, отримувати необхідну медичну допомогу або хірургічне втручання;

– відмовитись від застосування ліків, що можуть негативно впливати на слух, а при необхідності, застосовувати їх лише за призначенням та під контролем лікаря;

– проводити ранню діагностику вад слуху у новонароджених, які належать до груп високого ризику (якщо у когось із членів сім’ї є вади слуху або дитина народилась з низькою масою тіла, асфіксією, жовтяницею або менінгітом), в разі потреби – отримати належне лікування; – зменшити негативний вплив гучних звуків та шуму.

До переліку новин...