3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Цей день засновано в 1992 році за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Політика кожної держави, що себе поважає, має бути спрямована на інтеграцію людей з інвалідністю у суспільство. Це свідчить про цивілізованість кожної окремої країни. На жаль, за кордоном, інваліди мають більше прав та можливостей. У нас же особи з інвалідністю стикаються з силою-силенною перепон не лише фізичних, але й бюрократичних.  

Дані Мінсоцполітики свідчать, що станом на 1 січня 2020 року в Україні проживали 2,7 млн. осіб з інвалідністю. У тому числі 222,3 тис. – з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб – з II групою інвалідності, 1 416,0 тис. осіб – з III групою інвалідності, а також 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

Від того, як ми ставимося до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості суспільства.

Інвалідність – це не вирок. Особи з інвалідністю звикли боротися за права на повноцінне сприйняття з боку суспільства. Вони надихають багатьох, в тому числі й абсолютно здорових, людей. Часто, їхня сила духу та сила волі примушують подивуватися навіть тих, хто не належить до цієї категорії.

Як свідчить практика, люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними та високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями у різних сферах життя. Потрібно лише трішки допомогти їм у прагненні саморозвитку. А ще краще – зайвий раз «не наставляти палиць у колеса». У прямому та переносному значенні. 

До переліку новин...