4 червня – Всесвітній день боротьби з карієсом

Карієс є одним з найбільш поширених захворювань на Землі. Він вражає емаль і дентин зуба. За даними ВООЗ, у всьому світі карієс є у 60-90% дітей шкільного віку і майже у 100% дорослих людей.

Головною причиною є карієсогенна мікрофлора порожнини рота. Найцікавіше те, що у новонароджених дітей такої мікрофлори немає.

До основних причин поширення карієсу в ротовій порожнині належать зубний наліт і камінь, наявність зубів, уражених карієсом, надмірне споживання солодких продуктів та газованих напоїв, спадковість.

Діти дошкільного віку страждають на карієс не через вік, а через відсутність звички систематично чистити зуби. Проте за останні 20 років утворення карієсу у дітей скоротилося вдвічі. Усе завдяки використанню нових засобів індивідуальної гігієни з вмістом фтору. Я

кщо карієс на молочних зубах не лікувати, він може виникнути і на постійних зубах. Кислоти, що містяться у соках та свіжих фруктах, руйнують зубну емаль. Тож часте споживання таких продуктів може спричинити карієс. Запобігти руйнуванню молочних зубів і в майбутньому уникнути багатьох проблем допоможуть своєчасні профілактичні заходи.

Пам’ятайте, що карієс – проблема, що на ранніх етапах не має жодних симптомів. Відмовтесь від алкоголю і тютюну, знизьте споживання цукру, ретельно доглядайте за ротовою порожниною. А ще майте за гарну звичку відвідувати стоматолога щонайменше двічі на рік – і ваші зуби вам подякують!

До переліку новин...