4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку

Якщо онкологічне захворювання виявлене на ранній стадії – воно виліковне практично на 100 %. Сучасні методи діагностики та лікування дозволяють попередити хворобу. Ґрунтовне медичне обстеження варто проходити раз на рік. Актуальним є відновлення онкологічних профілактичних оглядів громадян та диспансерне спостереження за хворими з передпухлинною патологією.

Щороку в Україні реєструють майже 200 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень, помирає близько 90 тисяч осіб, 35% з них – особи працездатного віку. На кожних 50 жителів України припадає один онкологічний хворий. Щогодини виявляють більше 20 нових випадків раку та 10 хворих помирають.

Щоб попередити хворобу:

– Регулярно проходьте профілактичні огляди. Вчасно звертайтеся до лікаря. Виконуйте його рекомендації щодо обстеження та лікування. Уникайте зайвої ваги.

– Щодня хоча б по 30 хвилин займайтеся фізичними вправами. – Обмежте вживання цукру, солі та занадто калорійної їжі. – Вживайте більше їжі рослинного походження: овочі, фрукти, зернові та крупи.

– Обмежте споживання червоного м’яса, смажене та копчене теж шкодить.

– Відмовтесь від алкоголю, оскільки він особливо сприяє розвитку раку грудей та кишківника.

– Киньте палити! Вживання тютюну у будь-якому вигляді збільшує ризик захворювання на рак.

– Грудне вигодовування немовлят варто продовжувати хоча б до 6-місячного віку. Це – дієва профілактика раку молочних залоз.

Про ранні ознаки онкозахворювання можуть свідчити наявність новоутворень, патологічні виділення, втрата апетиту, ваги, нудота, слабкість та інші ознаки інтоксикації, порушення функції органу.

Фахівці громадського здоров’я радять: якщо відчули якісь неполадки в організмі – не варто відкладати візит до лікаря «на потім». Якщо хвороба виявлена на пізній стадії, то уникнути незворотних змін в організмі неможливо.

До переліку новин...