5 жовтня – Міжнародний день лікаря

Щорічно, в перший понеділок жовтня, у багатьох країнах відзначають Міжнародний день лікаря. Свято не є офіційним, але вважається, що воно було засноване на початку 1970-х років за пропозицією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів».

Вважається, що лікар – одна з найдавніших професій. Першою професійною клятвою лікаря стала клятва Гіппократа. Спочатку фахівців охорони здоров’я називали цілителями. Головними центрами медицини в давні часи були Китай, Єгипет, Ассирія та Вавилон, де розробляли нові методи лікування та медичні препарати. З часом медицина почала поширюватися по всьому світу, а лікарі почали робити все більше відкриттів.

Цей день називають днем солідарності та активних дій лікарів усього світу зі збереження і поліпшення здоров’я людей. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

Організація є незалежною, та фінансується, головним чином, за рахунок суспільних пожертв з країн, де знаходяться її представництва. MSF, діючи під егідою ООН, надає допомогу жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш, ніж у 80 країнах світу, допомагає усім, незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності.

Щорічно близько 700 медичних працівників MSF працюють у гарячих точках світу.

А нині, коли світ протистоїть пандемії COVID-19, лікарі знову на передовій у боротьбі з цією страшною недугою.

Тож, вітаємо усіх лікарів з їх професійним святом і зичимо, найперше, здоров`я, витримки та наснаги у їх нелегкій праці!

До переліку новин...