7 квітня – Всесвітній день здоров’я

З початком пандемії COVID-19 люди почали більше непокоїтись про своє здоровя. Адже ця підступна хвороба знаходить “слабкі” ланки в організмі людини та вражає їх.

А чи замислювались Ви коли-небудь, що таке здоров’я та які фактори сприяють його збереженню? Здоров’я – це повна фізична, психічна та соціальна гармонія в організмі, а не лише відсутність хвороби або фізичних дефектів.

Вчені дослідили, що природа дала можливість людині активно жити протягом 100-120 років. Але ця природна межа скорочується залежно від того, як ми себе поводимо.

На думку науковців, 50 % здоров’я людини залежить від способу її життя, 20 % – впливу соціальних та техногенних факторів. На 20 % стан здоров’я людини залежить від генетичних спадкових чинників. І лише 10 %, як це не дивно, припадає на вплив охорони здоров’я.

Якщо людина любить багато та смачно попоїсти, палить, вживає алкоголь, конфліктує вдома та на роботі – все це згубно впливає на тривалість та якість її життя. Не варто грішити на погане надання медичної допомоги, коли сам не шануєш свій організм.

Лише систематичне фізичне тренування, відмова від паління та алкоголю, уникнення та боротьба з наслідками стресів, збалансовані праця та відпочинок, здоровий сон, дотримання інших складових здорового способу життя дозволяють підтримувати життєдіяльність організму в оптимальному режимі і збільшують шанси на активне та здорове довголіття.

Тож зичимо вам згадувати про своє здоров’я та берегти його не лише у Всесвітній день здоров’я! БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ і БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

До переліку новин...