Будьте обережними на природі! На Вас чатують кліщі!!!

Полюбляєте відпочинок у парку чи лісі? Кліщі теж полюбляють, адже Ви для них – здобич… Вони міцно присмоктуються до тіла своєї “жертви” – будь то людина чи тварина, і харчуються.

Якщо вже сталася така прикрість і Вас вкусив кліщ – головне вчасно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. І, що НАЙВАЖЛИВІШЕ, – відправити кліща на аналіз до лабораторії!

Пік активності кліщів спостерігається двічі на рік – восени та навесні, а цьогоріч – і на початку літа. Тому, якщо не подбати про захист, можна наразитися на небезпеку.

Відтак, щороку із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються близько 20 тис. осіб.Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, при цьому виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише за кілька годин потому виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі, але й якщо залишились на одязі чи речах. Крім того, до житла вони можуть потрапити у букетах квітів, з собаками або іншими тваринами.

Через укуси цих комах людина може занедужати на хворобу Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, марсельську гарячку та ін. Чим довше кліщ перебуває в організмі, тим вищою є ймовірність інфікування. А це може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, інвалідності та навіть летальних випадків.

До переліку статей...