Чого не можна робити у морозну погоду?

Чи варто послуговуватись народними рецептами? У багатьох випадках вони дієві, проте іноді можуть завдати більше шкоди, аніж принести користі. Поглянемо на деякі народні поради з медичної точки зору.

Отож:

усім відомо, що на морозі не можна торкатися язиком до металевих предметів. Здебільшого, заради цікавості таку помилку роблять діти. Щоб звільнитися від такої «пастки», достатньо полити язик теплою (НЕ ГАРЯЧОЮ!) водою або кімнатної температури. Занадто гаряча вода призведе до опіків.

на морозі не можна пити «ДЛЯ ЗІГРІВУ». Під впливом алкоголю судини розширюються і все вироблене для обігрівання організму тепло вилітає «як у трубу».

у жодному разі НЕ МОЖНА РОЗТИРАТИ відморожену ШКІРУ, тим більше снігом. Уражена холодом шкірна поверхня стає тендітною, втрачає свою еластичність і будь-який механічний вплив може пошкодити її.

не можна відігрівати відморожені частини тіла у ГАРЯЧІЙ воді. Різкий контраст температур може призвести навіть до зупинки серця. Тому людину з переохолодженням правильно буде помістити у ванну з теплою водою температури людського тіла (36-37 градусів).

НЕ можна ЗМАЩУВАТИ відморожені ділянки тіла ЖИРОМ чи маслом. Масний шар «замурує» холод в організмі, що сприятиме більш глибокому ураженню тканин. Тож, спершу потрібно відігріти в теплій воді, легко змазати чи облити уражені ділянки спиртом (не втирати його!). Лише за деякий час потому можна змастити шкіру живильними мазями, щоб допомогти їй швидше відновитися.

у морозну погоду НЕ варто ПРИКРИВАТИ НІС та РОТ вовняним ШАРФОМ. Пара, яку ми видихаємо, просочує шарф і він вкривається крижаною кіркою. Відтак, людина вдихає ще більш холодне повітря, носоглотка не встигає його нагріти до потрібної температури і як результат – застуда.

незадовго до прогулянки з маленькою дитиною варто ПОЧИСТИТИ їй НОСИКА. На жаль, більшість батьків цю вкрай необхідну процедуру не роблять. А варто. Холодне повітря, при проходженні через ніс, зігріється й не завдасть шкоди. А повітря, яке проходить через рот, мине «природну грубку» й призведе до хвороби.

ВЗУТТЯ НЕ ПОВИННО БУТИ занадто ТІСНИМ. Крім того, не варто одягати кілька пар товстих шкарпеток у надії, що так буде тепліше. Бо у здавлених кінцівках порушується кровообіг та зникає повітряна подушка, що є бар’єром для холоду. Від того ноги замерзають швидше й сильніше.

Безпосередньо ПЕРЕД ВИХОДОМ на вулицю НЕ можна ПРИЙМАТИ ГАРЯЧИЙ ДУШ та пити чай. Під дією гарячого судини розширюються і їм потрібен час, щоб повернутися до звичного стану. На це організму знадобиться щонайменше 30-40 хвилин.

найкраще у сильний мороз взагалі НЕ ВИХОДИТИ на вулицю БЕЗ КРАЙНЬОЇ ПОТРЕБИ. Якщо вийти все ж довелося – краще одягти кілька шарів тканини, ніж 1 теплий светр «на голе тіло». Між шарами одягу утворюється повітряний прошарок, що утримає більше тепла. Обирайте просторий одяг із натуральних матеріалів, тоді не замерзнете.

До переліку статей...