Читання покращує стан здоров’я

Як давно ви читали книгу? А як часто ви їх читаєте? Так, мова йде саме про книги, а не про новини чи статті з інтернету.

Отож, тривале і обдумане читання книг сприяють:

– розумовій стимуляції мозку та покращенню пам’яті. За даними досліджень, постійна стимуляція мозку під час читання знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Як і будь-який м’яз тіла потребує постійного тренування, так і мозок необхідно «тренувати».

– зниженню стресу. Стрес від роботи, стосунків у родині чи поїздки у громадському транспорті зникають, щойно людина починає читати. Також зникає втома та тіло розслабляється.

– здобуття нових знань. Під час читання людина одержує нові знання, які «за плечима не носити».

– збільшення словникового запасу сприяє тому, щоб людина почувалась більш впевненою у власних силах та кар’єрному зростанню.

– вчить аналізувати. Під час читання людина використовує критичне та аналітичне мислення, що допомагає у повсякденному житті та роботі.

– посиленню концентрації. Велика кількість інформації в інтернеті розсіює нашу увагу. Від цього рівень стресу підвищується. Читання книги протягом 15-20 хвилин перед роботою допоможе суттєво сконцентрувати увагу та підвищити продуктивність праці.

– релаксації. Під час читання книги людина заспокоюється та розслабляється. Окремі книги, скажімо із саморозвитку, здатні допомогти у вирішенні конкретних проблем.

До переліку новин...