Електронні сигарети – не тютюн, а тому – безпечні???

Статистичні дані за 2019 рік свідчать, що під час соціологічного дослідження у Хмельницькій області майже 117, 5 тис. осіб у віці понад 12 років повідомили про те, що курять. Майже 8 % із них мають цю шкідливу звичку від 1 до 5 років, понад 30 % – від 6 до 10 років, близько 6, 5 % – від 11 до 15 років, більше 20 % – від 16 до 20 років і близько 35 % – понад 20 років. Більше третини з опитаних курців випалюють за день від 16 до 20 цигарок.

         Суттєве підвищення акцизів на тютюн призвело до його суттєвого здорожчання. Через це чимало українців скоротили витрати на цигарки чи взагалі відмовляються від цієї шкідливої звички. Щоб не втратити клієнтів, тютюнові компанії почали просувати на ринку нібито «безпечні» електронні сигарети та тютюнові вироби електричного нагрівання. Однак, звіт ВООЗ 2020 року свідчить про те, що рідини для електронних сигарет містять токсичні речовини — метали (хром, нікель, свинець), карбоніли (формальдегід, ацетальдегід, акролеїн, гліоксаль), шкідливі ароматизатори (діацетил, циннамальдегід, бензальдегід). А в аерозолі тютюнових виробів для нагрівання – понад 50 канцерогенних речовин.

За інформацією ГО «Життя», кожен 5-й підліток в Україні є споживачем електронних сигарет. Вони не менш шкідливі, аніж звичайні цигарки, так само викликають нікотинову залежність та становлять загрозу для здоров’я. Тому це питання має бути законодавчо врегульоване на державному рівні, адже не існує «безпечних» цигарок. Наше завдання нині: не допустити зростання кількості споживачів сигарет, в тому числі і електронних. Адже власники цього прибуткового бізнесу зацікавлені у збільшенні своїх прибутків і використовують для цього все більш хитромудрі маркетингові ходи.

Днями Верховна Рада України зареєструвала комплексний антитютюновий законопроєкт №4358, що має значно посилити захист здоров’я громадян від шкоди тютюну та його замінників. Документ передбачає заборону реклами в інтернеті та продаж цих товарів особам до 21 року. Також під обмеження потраплять ароматизовані тютюнові вироби і рекламна викладка сигарет у магазинах та кіосках.

У Міжнародний день відмови від куріння громадська організація «Життя» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України оголосили про старт національної інформаційної кампанії «Безпечного куріння не існує», що покликана підвищити обізнаність молоді про ризики для здоров’я від вживання електронних пристроїв для куріння. Кампанія проводиться за підтримки глобальної організації охорони здоров’я «Vital Strategies».

До переліку новин...