Грип: основні рекомендації як не захворіти

Оскільки грип, як і коронавірус COVID-19, належить до інфекційних захворювань та передається повітряно-крапельним шляхом, рекомендації щодо профілактики мало чим відрізняються.

Найперше пам’ятайте: найбільш дієвим методом профілактики грипу є щеплення.

Проте, якщо й вакциновані, не варто ігнорувати загальноприйнятих норм та правил.

– Мийте руки або користуйтесь спреями для рук на основі спирту. Хвороботворні мікроби є скрізь, в тому числі й на руках. Адже протягом дня ми контактуємо з безліччю предметів, при цьому руки миємо не щоразу. Тому, торкаючись очей, рота та носа, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм.

– Любіть чистоту. Ретельно та регулярно очищайте і дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Періодично провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

– Корисні звички важливі. Приділяйте здоровому сну достатньо часу, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся раціонально.

– Дотримуйтесь дистанції. Грип розповсюджується швидко, тим більше, якщо людина перебуває у громадських місцях. Якщо занедужали – залишайтеся вдома, якщо захворів хтось із рідних – ізолюйте в окрему кімнату та уникайте близького контакту. Обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю та проконсультуйтесь!

– Одягайте маску. Якщо захворіли, але потрібно вийти на вулицю – одягайте хірургічну маску, щоб не заразити інших.

– Кашляйте «правильно». Під час кашлю та чхання віруси із частинками слини можуть «розлітатися» на відстані до 2 м і більше. Тому прикривайте ніс та рот одноразовою серветкою, яку після використання одразу викиньте у смітник та продезінфікуйте руки. А ще кашляйте та чхайте не в долоню, а в згин ліктя.

До переліку статей...