Як діяти людині, у якої діагностували ВІЛ?

– Найперше: не панікувати! Необхідно звернутись до свого сімейного лікаря, стати на облік та розпочати лікування.

– Подзвонити усім своїм колишнім партнерам, з якими ви мали статеві та інші контакти, та порекомендувати пройти тест на ВІЛ. Або надати їх контакти лікарю – він збереже вашу анонімність та порекомендує вашим партнерам здати тест на ВІЛ.

– Протестуватися на вірусні гепатити В та С. В них схожі шляхи передачі, але, якщо у вас ВІЛ, ці захворювання є особливо небезпечними для вашого життя.

У Хмельницькій області зареєстровано майже 2200 людей, котрі мають ВІЛ-інфекцію. Лише за 2019 рік ВІЛ було виявлено у 211 нових пацієнтів.

ВІЛ – не вирок. Мільйони людей у всьому світі живуть з ним повноцінним життям. Вчені уже довели, що тривалість життя людей з ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати лікування.

АРТ (антиретровірусні) препарати не здатні повністю вилікувати ВІЛ та вивести вірус із організму. Основна їх властивість — пригнічення вірусу в організмі людини.

Щоденний прийом таких ліків перешкоджає розмноженню нових клітин вірусу та захищає імунну систему людини від інфекції. Згодом терапія допомагає досягнути настільки низького рівня вірусу в крові, що його стає недостатньо для передавання статевим шляхом, а отже людина може жити повноцінним життям — мати сім’ю, дітей, займатися роботою та активним життям.

На жаль, багато людей і досі переконані, що ВІЛ — це смертний вирок і не приймають лікування. Наприклад, у Хмельницькій області таких понад 400 чоловік.

Якщо вам діагностували ВІЛ – вам просто треба змінити свою манеру поведінки, приймати ліки і жити далі.

Тестуйтесь і лікуйтесь! Лише разом ми зможемо подолати ВІЛ!

Поширені міфи про ВІЛ: https://bit.ly/2W7SloA

До переліку статей...