Як довго ваша дитина «зависає» у ґаджетах? Чим це загрожує?

Година-дві за комп’ютером, телефоном чи в інтернеті? Насправді, ні. Наші діти присвячують віртуальній реальності набагато більше часу, іноді й третину доби. Багатьом батькам так простіше: дитина не відволікає від «важливої роботи». Однак, ми, дорослі, часто забуваємо, що, чим більше дитина чи підліток перебуває в уявному світі – тим вона буде менш пристосованою до реального життя. Змінюється й система цінностей: дитину більше цікавить, скільки балів вона «наб’є» у грі, ніж досягнення у навчанні чи спорті.

Ґаджети становлять серйозну небезпеку як для психічного, так і фізичного здоров’я. Часто, саме МИ стаємо «прикладом» такої поведінки для наших дітей, коли більшість вільного часу після роботи присвячуємо не родині, а соціальним мережам.             

Хоча, варто визнати: без сучасних девайсів нині не обходиться практично жодна галузь і користуватися ними треба. Отож, скільки часу можна проводити за комп’ютером, залежить безпосередньо від віку людини, характеру її роботи і знання основ збереження здоров’я.

Варто знати:

–         електромагнітне випромінювання від комп’ютера та ноутбука призводить до хронічної втоми, головного болю, підвищеної знервованості, зниження імунного захисту організму, ризику розвитку онкологічних захворювань;

–         випромінювання діє в радіусі 1,5 м від монітору, тому шкоди зазнає як користувач, так і оточуючі;

–         на дітей випромінювання діє сильніше, кістки черепа у них тонші, а мозкова речовина має більшу провідність;

–         підвищене навантаження впливає на перенапруження зорового нерву, зниження зору, розвитку міопії – короткозорості. Якщо дитина вже має зниження зору, очі страждають в першу чергу.

Також надмірне перебування за комп’ютером загрожує:

–         розвитком сколіозу та остеохондрозу;

–         порушенням кровообігу в органах малого тазу;

–         ожирінням, проблемами з серцем та судинами, гормональною системою (до цього призводить звичка перекусу за комп’ютером).

Чим пізніше дитина почне користуватися цією технікою, тим краще:

– дітям до 3 років категорично заборонено користуватися девайсами;

– якщо дитині від 3 до 5 років, перебувати перед екраном їй варто не більше 15 хвилин на добу;

– дітям 6-7 років – не більше 25 хвилин (перевагу краще надати розвиваючим іграм);

– у 8 років – до 40 хвилин;

– у 9-10 років – до 1,5 години на добу, але з перервами, щоб очі могли перепочити.

Дорослі користувачі повинні керуватися наступними правилами:

• працювати за монітором не більше 2 годин поспіль;

• через кожні півгодини робити зорову гімнастику;

• після 2 годин роботи обов’язково зробити хоча б 20-хвилинну перерву (встати, пройтися, зробити вправи, щоб «розігнати кров»…);

• протягом доби дорослій людині можна проводити за комп’ютером не більше 6 годин.

Щоб знизити шкоду від користування ґаджетами, не менш важливо проводити зорову гімнастику. У будь-якому віці дитині необхідно рухатись. Тому, паралельно із розвагами у комп’ютері чи планшеті, варто записати малечу на спортивні секції чи танцювальні гуртки, а також більше часу проводити всією родиною на свіжому повітрі.

До переліку статей...