Як вірус продовжує “жити” після потрапляння до сміттєвого баку…

❗ Згідно із наказом МОЗ України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами», використані дезінфекційні засоби належать до небезпечної категорії відходів і повинні бути утилізовані спеціалізованими підприємствам. Але під час пандемії такі відходи утворюються не лише в лікарнях, а майже в кожній оселі. Йдеться, у тому числі, маски для обличчя, рукавички, ємності із дезінфікуючими засобами тощо. І зараз, використані маски потрапляють у звичайні сміттєві баки, та змішуються з іншими відходами.

❌ якщо ми просто викидаємо маску у змішані відходи, вірус переходить, наприклад, на скло і може «жити» там аж до 5 днів. Далі ця скляна пляшка потрапляє на сортувальну лінію, де сортування відбувається вручну. І хоча працівники й використовують спецформу, все ж накопичення небезпечного сміття у сортувальних пунктах підвищує ризик можливого зараження.
❌ інший варіант – пляшка може бути вилучена з урни людьми, які збирають скляну тару для передачі в пункти прийому сміття. Саме таким чином вірус перебирається з урни у життєдайне для нього середовище з живими організмами, де розвивається і розповсюджується – вже серед людей.

В ідеалі, органи місцевого самоврядування повинні організувати централізований збір цієї категорії відходів, тобто пакети з використаними засобами особистого захисту мають викидатися до спеціальних ємностей (наприклад окремий контейнер з відповідним написом). Як варіант, можна встановити такі урни з позначками «використані маски і рукавички» біля аптек, магазинів, у дворах або під’їздах житлових будинків.

До переліку новин...