Як захиститись від грипу

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку епідемічного сезону (з 28 вересня до 17 січня) на грип та ГРВІ перехворіли понад 6 % населення України. На щастя, летальних випадків, спричинених грипом, не виявлено.

Водночас, фахівці громадського здоров’я нагадують, що найкращим захистом від цієї недуги є щорічна вакцинація.

Так, з початку епідемічного сезону відповідні щеплення зробили майже 185 тисяч осіб. Цю процедуру лікарі рекомендують проводити восени, до початку епідемічного сезону. Проте, зробити такі щеплення можна й упродовж всього сезону захворюваності.

Оскільки вакцинація від грипу поки не входить до державного Календаря профілактичних щеплень, купувати препарат необхідно за власні кошти. Проте, ця інвестиція у здоров’я – виправдана, бо щеплення сприяє виробленню імунітету, а якщо й занедужаєте – хвороба протікатиме у значно легшій формі. Вакцинацію необхідно проводити щороку, адже штами грипу змінюються.

В епідсезоні 2020-2021 в північній півкулі, і в Україні зокрема, курсують 4 штами грипу:

– штам типу А Guangdong-Maonan (H1N1);- штам типу А Hong Kong (H3N2);

– штам типу В Washington (B / Victoria lineage);

– штам типу В Phuket (B / Yamagata lineage).

Захиститися від них допоможуть 4 вакцини:

– «Ваксігрип Тетра» (чотирьохвалентна – виробництва Франції);

– «Інфлувак» (трьохвалентна – виробництва Нідерландів);

– «Джісі Флю» (трьохвалентна та чотирьохвалентна – виробництва Південної Кореї).3-валентна вакцина призначена для вироблення імунітету від 3 штамів грипу, актуальних для цього епідсезону, а 4-валентна, відповідно, – від 4.

Не варто забувати, що територію України не полишає й коронавірусна хвороба. У поєднанні ці два захворювання стануть «вибуховим коктейлем», що може призвести й до летальних наслідків.

Тому, поки в нашій державі не розпочали робити щеплення від COVID-19, варто скористатися шансом і вакцинуватися хоча б проти грипу. Подбайте про здоров’я своє та рідних!

До переліку статей...