Європейський тиждень тестування: що необхідно знати?

Європейський тиждень тестування було запроваджено у 2013 році. Мета ініціативи – збільшити кількість тестування на ВІЛ і вірусні гепатити, а також підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.

У країнах Європи тиждень тестування проходить вже 8 рік поспіль. 6 рік — до ініціативи, крім тестування на ВІЛ, включено ще й тестування на вірусні гепатити В та С. Другий рік поспіль ЄТТ проводять у травні та у листопаді.

Близько 60 тис. людей в Україні не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Крім того, більшість нових випадків ВІЛ-інфекції виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях, коли ослаблений вірусом організм вже не може долати навіть прості захворювання.

Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Вчені вже довели, що тривалість життя людей з ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати ліки. ВІЛ-позитивних українців держава безкоштовно забезпечує ліками, вони можуть працювати, мати здорових дітей та жити довгим життям.

Якщо говорити про вірусні гепатити, то їх раннє виявлення також дуже важливе. Гепатити рідко мають гостру форму та перетікають безсимптомно. Більшість хворих дізнається про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку.

Нині 1 млн.українців не знають, що мають гепатит С, а близько 500 тисяч — про те, що вірус гепатиту В ВЖЕ у їхньому організмі. Дізнатися про хворобу та діяти, аби з нею боротися може бути страшно. Але нічого не робити та закривати очі на проблему — ще страшніше.

Виділіть трохи часу та пройдіть тестування. Зупинимо віруси разом!”

Як передається гепатит В і як запобігти захворюванню” можна дізнатися за посиланням

https://moz.gov.ua/…/jak-peredaetsja-gepatit-v-i-jak…

Крім того, радимо прочитати “Що треба знати про профілактику і лікування ВІЛу”

https://moz.gov.ua/…/scho-treba-znati-pro-profilaktiku…

До переліку новин...