Хмельницький обласний центр громадського здоров’я організував чергові тренінги

Цього разу фахівцям первинної ланки медичної допомоги області протягом 2 днів розповідали про планування обсягів профілактичних щеплень. Тренінги пройшли з дотриманням усіх протиепідемічних заходів: температурного скринінгу, маскового режиму та соціальної дистанції.

Директор закладу Наталія Ткачук підкреслила, що цьогоріч фахівці будуть здійснювати планування обсягів імунопрофілактики. Останнім часом у цьому напрямку відбулося чимало змін та нововведень, які потрібно детально роз’яснити присутнім.

Для цього залучили фахових спікерів. Зокрема, Олену Іваськів, завідувача відділу імунопрофілактики, інфекційних та соціально-узалежнених хвороб ХОЦГЗ та дитячого лікаря-імунолога цього відділу Наталію Наглій; Олену Козар, лікаря-епідеміолога відділу моніторингу та оцінки ефективності заходів протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу ХОЦГЗ; Олександра Мирного, голову групи експертів зі спеціальності «Епідеміологія» Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА.

У ході тренінгів фахівці проаналізували ситуацію із проведенням профілактичних щеплень в Хмельницькій області за 9 місяців 2020 року. Також учасникам повідомили про перелік медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, відповідно до вимог наказу МОЗУ від 11.10.2019 р. № 2070. Роз’яснили алгоритм дій медичних працівників при реєстрації побічних реакцій внаслідок щеплення.

Крім того, спікери зробили акцент на плануванні контингенту, що підлягає щепленням у 2021 році, та розрахунку використання імунобіологічних препаратів при плануванні вакцинації.

До переліку новин...