Хочете кинути палити? Маємо для Вас кілька порад

Більшість людей намагаються кинути палити, але не всі можуть мобілізувати вольові зусилля, щоб утриматись від куріння зовсім.

Отже, кілька рекомендацій для тих, хто бажає кинути палити:
1. Насамперед мотивуйте себе, чому вам треба кинути палити. Складіть список причин. Вранці та ввечері переглядайте його, за потреби – змінюючи та доповнюючи.
2. Виберіть дату відмови від паління. Не шукайте причин, щоб відкласти її на більш пізній термін.
3. Намітьте проміжні цілі на шляху до кінцевої відмови від куріння. Наприклад, збільшуйте кожний день інтервали між випалюванням цигарок.
4. Не паліть на голодний шлунок, під час їжі і перед сном.
5. Випалюйте тільки половину цигарки.
6.Якщо раптово виникло бажання закурити, намагайтесь стриматись 10 хвилин – за цей час бажання, зазвичай, зникає.
7. Приберіть з кімнати цигарки, запальнички, сірники, попільнички, що нагадують про паління.
8. При наближенні дати цілковитої відмови від куріння, спробуйте не палити протягом 24, 48, 72 години. Визначте найбільш важкі ситуації, коли бажання палити майже нестерпне, намітьте собі інші способи реагування на стрес. Шукайте не причину, щоб закурити (перенервував, втомився, за компанію і т.п.), а вихід із будь-якої ситуації в ролі некурця.
9. Якщо виникає бажання взяти до рук цигарку, замініть її жувальною гумкою, яблуком, морквою, капустяним качаном, а не цукерками, сухарями і т.п.
10. За тиждень-два до дати остаточної відмови від куріння почніть вживати вітамін С у таблетках по 200 – 300 мг на день (якщо немає протипоказань). Збільшіть свою фізичну активність, більше часу проводьте на свіжому повітрі. Щонайменше на 3-4 тижні відмовтесь від вживання алкоголю, міцного чаю і кави, гострих та солоних продуктів. Споживайте більше рослинної їжі, соків. Пийте 2,5 – 3 літри рідини на день.
11. Після того, як кинули палити, за жодних обставин не беріть до рук сигарет, навіть з метою експерименту. Пам’ятайте, що одна затяжка може перекреслити всі досягнення на шляху до здорового життя.

До переліку статей...