Холод може зашкодити Вашому здоров’ю. Хто у групі ризику?

Схоже, зима таки згадала про свої прямі обов’язки та вирішила показати норов. Слідом за рясними снігопадами на Хмельниччину очікує суттєве похолодання. Уже найближчими днями температура опуститься й до – 20.

Фахівці громадського здоров’я радять одягатись тепліше і, без зайвої потреби, взагалі не виходити з дому. Сніг та лід може призвести до падіння та травмування, а мороз – «нагадати» про хронічні хвороби.

Найбільшу небезпеку мороз з рвучким вітром становить для дітей та людей похилого віку.

Різкий перепад температури повітря призводить до:

алергічних проявів на шкірних покривах – так званої «холодової» алергії.Від переохолодження шкіра стає червоною, виникає запалення та свербіж. Як реакція на холод, можуть з’явитися висипання та набряки по всьому тілу. Коли людина схильна до такого типу алергії, їй краще утриматись від перебування на холоді. Якщо ж справи нагальні – краще перед виходом з дому вжити засобів проти алергії.

виникнути перебої у роботі серцево-судинної системи. У морозну погоду більший ризик виникнення стенокардії та навіть інфаркту. Бо зниження температури повітря призводить до спазму судин та їх звуження. У будь-якому разі, варто проконсультуватись з кардіологом щодо прийому препаратів та поведінки у зазначений період.

відбутись загострення хронічних хвороб. У морозну погоду імунітет різко ослаблюється, що призводить до загострення хронічних недуг – від запальних захворювань й до ангіни. Хвороби верхніх та нижніх дихальних шляхів, травної, сечостатевої систем та суглобів – лиш незначна частина недуг, що можуть «активізуватись» внаслідок переохолодження.

До переліку статей...