ХОЦГЗ провів круглий стіл до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» й далі активно працює в рамках проекту Глобального Фонду The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria у напрямі «Розвиток регіональних систем громадського здоров’я».

Зокрема, до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом наш заклад організував круглий стіл на тему: «Епідемія ВІЛ/СНІДу. Шляхи консолідації зусиль суспільства».

До діалогу запросили представників різних структур та організацій. Зокрема, Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, ГО «Хмельницька організація громадського здоров’я «Вікторія», «Хмельницького центру здорової молоді», «Клініки, дружньої до молоді», котра діє на базі Хмельницької міської дитячої лікарні.

Директор ХОЦГЗ Наталія Ткачук, відкриваючи захід, коротко підсумувала результати проведення на Хмельниччині Європейського тижня тестування. Він, нагадаємо, тривав з 20 до 27 листопада. У нашій області тестування на ВІЛ та маркери гепатитів С представники ХОЦГЗ проводили в амбулаторіях у Хмельницькому, Деражні, Волочиську та Шепетівці.

Бажаючих пройти тестування не бракувало. За результатами ЄТТ з понад сотні протестованих було виявлено 7 позитивних тестів на гепатит С та 1 – на ВІЛ. Це зайвий раз доводить, що людина може бути інфікована, тривалий час з цим жити, однак не знати про свій статус. Також не всім відомо й про можливість лікування гепатиту С за державні кошти.

Цьогоріч, нагадаємо, Всесвітній день боротьби зі СНІДом проходить під девізом «Міжнародна солідарність – спільна відповідальність». Пандемія призвела до того, що значно зменшилася кількість виявлення нових випадків ВІЛ. Нині на обліку в області таких 2275 хворих.

У ході круглого столу сторони обговорили шляхи та механізми конструктивної співпраці щодо профілактики не лише ВІЛ/СНІДу і гепатитів. Домовилися спільно напрацьовувати заходи з попередження поширення наркоманії, проституції та роль кожної з інституцій в цьому процесі.

Учасники круглого столу дійшли згоди, що особливу увагу необхідно приділити викоріненню та профілактиці шкідливих звичок та ризикованої поведінки серед школярів та студентства.

До переліку новин...