Кліщі – небезпечні комахи

Помилковим є судження, що кліщі активізуються лише навесні. Ще один пік припадає на серпень-вересень. Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються, в середньому, близько 20 тис людей.

Ці маленькі, але дуже небезпечні комахи, можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Також заразитися інфекцією можна, якщо випадково розчавити кліща або розчухати вражене місце.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, при цьому виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише за кілька годин потому виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Також кусають і можуть бути небезпечними навіть маленькі кліщі – майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща).

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі, але й якщо залишились на одязі чи речах. Крім того, до житла вони можуть потрапити у букетах квітів, з собаками або іншими тваринами.

Через укуси цих комах людина може занедужати на хворобу Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, марсельську гарячку та ін. Чим довше кліщ перебуває в організмі, тим вищою є ймовірність інфікування.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі та млявість. Якщо не пролікувати хворобу на ранньому етапі, вона може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності.

Кліщовий вірусний енцефаліт супроводжується головним болем, гарячкою, нудотою, блюванням, порушенням сну. При цій недузу, переважно, уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який може потрапити на ваше тіло із землі, кущів та високої трави.

До переліку статей...