Квашена капуста як альтернатива пробіотикам?

Виявляється, корисні для організму лактобактерії містяться не лише у молочних продуктах. До складу звичайної квашеної капусти також входять речовини, що добре впливають на весь організм.

Річ у тім, що під час приготування цього корисного соління виробляється натуральний консервант – молочна кислота. Саме завдяки процесу ферментації з’являються сири та кисломолочні продукти. Тому продукти, що пройшли ферментацію, приносять велику користь для всього організму та шлунково-кишкового тракту, зокрема.

У ферментованих продуктах міститься значна кількість натуральних пробіотиків, що сприяють зміцненню захисних сил організму та добре впливають на процес травлення.

Уявіть: у 150 г квашеної капусти міститься близько 3 млрд лактобактерій та 28 штамів колонієутворюючих одиниць (КУО), що значно перевищує показники багатьох пробіотиків. Цей простий, здавалося б, продукт містить майже всі вітаміни, необхідні для вашого здоров’я: провітамін А, вітаміни С, В1, В2, В3, В6, К, U. Останній, до речі, запобігає виникненню виразки шлунку і дванадцятипалої кишки.

Велика кількість вітаміну С у квашеній капусті допомагає зміцнити імунну систему та попереджає старіння клітин і тканин. Крім того, у ній міститься багато йоду. Також доведено, що при вживанні цього продукту знижується рівень холестерину в крові і зменшується ризик розвитку пухлин.

У процесі закваски свіжа капуста збагачується новими цінними речовинами і вітамінами, які зберігаються ще протягом 10 місяців після приготування цього продукту. І вона значно корисніша для організму людини, ніж свіжа. Дієтологи позиціонують квашену капусту як корисний та низькокалорійний продукт. Адже 100 г квашенини містять лише 20 калорій і це радує тих, хто бажає позбутись від зайвої ваги.

Однак, щоб квашена капуста була справді корисною, під час її приготування мають бути задіяні лише 2 інгредієнти: капуста та сіль. Не варто вживати продукту з вмістом консервантів, що застосовують для тривалого зберігання. Не надто корисною буде і капуста, котру квасили з додаванням цукру.

Проте, при деяких хворобах квашена капуста все ж може бути шкідливою через високий вміст органічних кислот. Тому вона протипоказана при захворюваннях підшлункової і щитоподібної залози, гіпертонії, камінні у жовчному міхурі та ниркової недостатності.

З обережністю варто вживати цей продукт і людям, котрі страждають на гастрит, виразкову хворобу шлунку або дванадцятипалої кишки.

До переліку новин...