На Хмельниччині – перша “жертва” отруєння грибами за останні 10 років

Цьогоріч грибний сезон був сприятливим для шанувальників “тихого” полювання, однак, приніс чимало клопоту лікарям. Зокрема, з початку цього року 31 мешканець нашої області потребував медичної допомоги через отруєння грибами.

Днями, на жаль, було зафіксовано перший за останні 10 років летальний випадок. Жінка кілька днів лікувалася вдома, а коли таки звернулася за допомогою – лікарі вже не змогли нічого вдіяти.

Фахівці громадського здоровя нагадують: хоча гриби й містять чимало вітамінів та поживних речовин, вживати їх потрібно дуже обережно. Крім того, вони “важкі” для травлення і їсти їх людям із захворюваннями печінки, нирок, шлунку не рекомендується. Особливо уважними необхідно бути у процесі збирання грибів! Незнання відмінностей між їстівними та отруйними грибами і неправильне їх приготування стають причинами важких отруєнь, нерідко із смертельним наслідком.

Щоб уникнути отруєння грибами, запам’ятайте основні правила:

• ніколи не збирайте незнайомих грибів;• не беріть тих грибів, у яких в нижній частині є бульбоподібне стовщення, оточене оболонкою;

• не збирайте грибів перестиглих, ослизлих, прив’ялих, червивих, зіпсованих;

• не їжте грибів у сирому вигляді;

• якщо виник хоча б найменший сумнів – не беріть цього гриба.

При вживанні в їжу отруйних грибів ознаки отруєння проявляються вже через 1-2 год.: з’являються гострий біль у животі, частий понос, блювання, зростаюча слабкість, пізніше можуть виникнути судоми.

ЗА ПОЯВИ ПЕРШИЙ ОЗНАК ОТРУЄННЯ – НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ ТА ОДРАЗУ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ!

До переліку новин...