На Хмельниччині суттєво зросла кількість хворих на пневмонію

Якщо за 9 місяців 2019 року на запалення легень занедужали 3541 особа, то за 9 місяців цього року – майже втричі більше – 9409 громадян. Збільшилась й кількість випадків пневмонії у дітей. Так, за 9 місяців минулого року їх було 1535, а за аналогічний період цьогоріч – 1993.

До речі, найбільше шкоди пневмонія завдає саме дітям. Адже їх дихальна система ще недостатньо розвинена та не готова протистояти інфекціям. Це захворювання є головною причиною смертності неповнолітніх у всьому світі. Щорічно запалення легень забирають життя майже 1,5 млн. дітей у віці до п’яти років. Це більше, ніж СНІД, малярія та кір разом узяті.

У світовій практиці вже вироблений комплекс заходів з профілактики запалення легень – це гігієна і вакцинація. Бо пневмонія може протікати не лише як самостійне захворювання, але і як ускладнення пневмококової інфекції.

Вакцина проти пневмококової інфекції широко використовується в розвинених країнах і вже рятує життя мільйонів дітей щороку. Цього року МОЗ України також ініціювало внесення вакцинації від пневмококової інфекції до національного Календаря обов’язкових профілактичних щеплень.

До переліку новин...