На Хмельниччині за 7 місяців зафіксовано майже 450 випадків захворювання на всі форми туберкульозу

За 7 місяців цього року вперше виявили туберкульоз у 245 осіб. З них, на туберкульоз легень захворіли 216 осіб, на бактеріальний туберкульоз –138, на деструктивний – 104 особи. Виявлено 32 нових випадки позалегеневого туберкульозу. Зареєстровано по 1 випадку хвороби серед дітей та підлітків. Також занедужали 7 осіб з декретованих груп населення (2 – працівники медичних закладів, 4 – працівники шкіл і дошкільних дитячих закладів). Крім того, зареєстровано 65 рецидивів та 67 випадків стійкого до протитуберкульозних препаратів туберкульозу.

Протягом 7 місяців, мікроскопічно, в закладах загально-лікувальної мережі обстежено 1756 осіб, понад 220 тисяч громадян пройшли флюорографічне обстеження, половина з них скористалися послугами пересувного флюорографа.

Лікарі наголошують, що вакцина БЦЖ запобігає важким та генералізованим формам туберкульозу, що можуть спричинити інвалідність чи летальні наслідки. Щеплення від туберкульозу проводять дітям на 3-5 день після народження. На жаль, у майбутньому ні від інфікування, ні від хвороби ця вакцина не рятує.

До зони ризику найбільше потрапляють діти та підлітки, котрі перебувають у безпосередньому контакті з хворими на відкриту форму туберкульозу; діти, які не були щеплені при народженні вакциною БЦЖ; люди всіх вікових категорій із хронічними захворюваннями органів дихання, цукровим діабетом, системними захворюваннями, а також станами, що характеризуються суттєвим зниженням імунітету.

Лікарі нагадують, що основними ознаками туберкульозу є кашель або покашлювання протягом понад 2 тижнів, погане самопочуття, слабкість, втрата ваги, нічний піт. Щоб уникнути розвитку туберкульозу необхідно дбати про своє здоров’я – підтримувати імунітет, вести здоровий спосіб життя. Якщо ж з’явилися перші симптоми хвороби – терміново звертатися до свого сімейного лікаря.

До переліку новин...