Нарешті дочекались?!… Антибіотики не «за потребою», а за рецептом лікаря

Невже так і буде? Принаймні, про це запевнили у Міністерстві охорони здоров’я України. Відтак, обіцяють, що уже в 2021 році частину лікарських препаратів, у тому числі й антибіотики, можна буде придбати лише за електронним рецептом.

Цей процес планують поступово розпочати з 1 квітня 2021 року. Крім того, МОЗ має намір посилити контроль щодо виписки рецептів та відпуску ліків в аптеках.

Науковці та й прості лікарі б’ють на сполох. Бо неконтрольоване вживання антибіотиків може призвести до появи бактерій, котрі матимуть стійкість до усіх відомих протимікробних препаратів. І тоді навіть найменший поріз стане справжнім випробуванням для людського організму. Не кажучи вже про більш серйозні проблеми зі здоров’ям.

За інформацією заступника міністра охорони здоров’я, головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, нині вживання антибіотиків зросло у 40 разів.

Проте, антибіотик – не цукерка. До таких препаратів ставтеся з особливою відповідальністю, бо вони можуть завдати серйозної шкоди організму!

До переліку статей...