Початок вакцинації проти COVID-19 на Хмельниччині варто очікувати уже наступного тижня

Представники Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА в режимі онлайн обговорили з керівниками ЗОЗ старт проведення вакцинації проти COVID-19 в краї. Завідувачка відділу імунопрофілактики, інфекційних та соціально-узалежнених хвороб, лікар-епідеміолог КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» Олена Іваськів ознайомила колег з нормативними документами, умовами транспортування, зберігання, строками придатності вакцини, механізмом проведення щеплення та утилізації відповідних медичних відходів.

За її словами, Україна уже днями має отримати як гуманітарну допомогу через програму COVAX 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech. У такий спосіб щеплення проти коронавірусної хвороби зможуть отримати 58500 осіб.

Процес вакцинації кожної людини передбачає 2 тури з інтервалом 21-28 днів між першим та другим щепленням. Зазначена вакцина, наголосила Олена Іваськів, схвалена для застосування в США, Великобританії, Канаді та ЄС та має 95 % ефективності у захисті від коронавірусної хвороби COVID-19.

Заступник директора ДОЗ Тетяна Косовська наголосила, що в першу чергу щепити планують медпрацівників стаціонарних відділень, де лікують хворих на COVID-19, а також працівників екстреної медичної допомоги «ковідних» бригад. При цьому, вакцинація відбуватиметься лише за особистої згоди кожного медпрацівника. Нині таких в області налічується близько 2 тисяч осіб. А щепити колег будуть 2 мобільні бригади. Орієнтовно, щодня кожна бригада має вакцинувати до 100 осіб.

Нагадаємо, в Україні передбачено 5 етапів проведення вакцинації. Вони визначені за пріоритетністю груп населення. Наразі мова йде про 1 етап вакцинації – це особи з критичним ризиком інфікування COVID-19. Таким чином, в його рамках в Україні планують щепити 367 тис. осіб.

У ДОЗ нагадують, що на даному етапі щеплення проти COVID-19 в Україні – добровільне. Відповідно до поетапності імунізація буде проводитись безкоштовно. Проте, якщо особа відмовляється від щеплення на «своєму» етапі, то в подальшому вона безкоштовно щепитися не зможе. Але, якщо причини поважні, то вакцинація відбуватиметься за залишковим принципом.

До переліку новин...