Сезон відпочинку на природі відкрито? Остерігайтеся КЛІЩІВ!!!

Після зимових холодів ми вирушаємо за новими враженнями на природу. Однак, будьмо обережними: в лісі чи парку на нас можуть чатувати кліщі.

Пік їх активізації спостерігається двічі на рік – навесні та восени. Тому, якщо не подбати про захист, можна наразитися на небезпеку. Відтак, щороку із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються близько 20 тис. осіб.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, при цьому виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише за кілька годин потому виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі, але й якщо залишились на одязі чи речах. Крім того, до житла вони можуть потрапити у букетах квітів, з собаками або іншими тваринами.

Через укуси цих комах людина може занедужати на хворобу Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, марсельську гарячку та ін. Чим довше кліщ перебуває в організмі, тим вищою є ймовірність інфікування. А це може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, інвалідності та навіть летальних випадків

До переліку статей...