Що робити населенню з використаними масками та рукавичками

Щодня українці продукують безліч потенційно інфікованих медичних відходів (маски, рукавички). Екологи б’ють на сполох, бо одноразові маски та рукавички шкодять навколишньому середовищу. Їх необхідно знезаражувати та утилізувати в окремому пакеті як тверді побутові відходи. Але для цього місцева влада має забезпечити людей відповідними контейнерами.

Коронавіруси мають низьку стійкість до дезінфекторів та нестійкі в зовнішньому середовищі. У період пандемії використані населенням маски та рукавички прирівнюються до твердих побутових відходів і можуть бути утилізовані з урахуванням наступних рекомендацій.

Як правильно утилізувати маску:
• Обережно, не торкаючись зовнішньої сторони, зніміть маску з обличчя та покладіть у щільний поліетиленовий пакет, міцно його зав’яжіть;
• Викиньте пакет у окремий контейнер – НЕ у загальний сміттєвий;
• Після цього ретельно помийте руки з милом чи обробіть їх антисептиком;
• Повторіть цю операцію з кожною використаною маскою та рукавичками.

❗ Якщо у вас немає можливості викинути маску в окремий контейнер, дайте масці «відлежатися» у щільному пакеті, не менше 12 годин, після чого можна викидати пакет до загальної урни із сміттям.

❗ Використані засоби індивідуального захисту (маски, рукавички тощо) необхідно збирати в окремий контейнер або 2-3 шаровий пакет.

❗ Провести дезінфекцію використаних засобів індивідуального захисту можна одним із дозволених в Україні дезінфікуючих засобів. При дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфекційні засоби (спиртовмісні препарати, деззасоби на основі четвертинних амонієвих сполук чи хлорвмісні препарати) з дотриманням інструкцій до кожного окремого дезінфекційного засобу.

До переліку новин...