Щодня українці продукують безліч потенційно інфікованих медичних відходів (маски, рукавички). Екологи б’ють на сполох, бо одноразові маски та рукавички шкодять навколишньому середовищу. Їх необхідно знезаражувати та утилізувати в окремому пакеті як тверді побутові відходи. Але для цього місцева влада має забезпечити людей відповідними контейнерами.
Коронавіруси мають низьку стійкість до дезінфекторів та нестійкі в зовнішньому середовищі. У період пандемії використані населенням маски та рукавички прирівнюються до твердих побутових відходів і можуть бути утилізовані з урахуванням наступних рекомендацій.
Як правильно утилізувати маску:
• Обережно, не торкаючись зовнішньої сторони, зніміть маску з обличчя та покладіть у щільний поліетиленовий пакет, міцно його зав’яжіть;
• Викиньте пакет у окремий контейнер – НЕ у загальний сміттєвий;
• Після цього ретельно помийте руки з милом чи обробіть їх антисептиком;
• Повторіть цю операцію з кожною використаною маскою та рукавичками.
❗ Якщо у вас немає можливості викинути маску в окремий контейнер, дайте масці «відлежатися» у щільному пакеті, не менше 12 годин, після чого можна викидати пакет до загальної урни із сміттям.
❗ Використані засоби індивідуального захисту (маски, рукавички тощо) необхідно збирати в окремий контейнер або 2-3 шаровий пакет.
❗ Провести дезінфекцію використаних засобів індивідуального захисту можна одним із дозволених в Україні дезінфікуючих засобів. При дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфекційні засоби (спиртовмісні препарати, деззасоби на основі четвертинних амонієвих сполук чи хлорвмісні препарати) з дотриманням інструкцій до кожного окремого дезінфекційного засобу.
