У чому небезпека гепатитів В та С?

Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Основні і найбільш небезпечні типи – вірусні гепатити В і С. Саме вони є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

У Хмельницькій області нині зареєстровано понад 1100 людей хворих на гепатит С і понад 150 пацієнтів, що мають вірусний гепатит В.
У світі з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C, живуть близько 325 мільйонів людей. За оцінками експетрів, в Україні таких – близько 1,5 млн.

Більшість людей не знають про свій статус, бо вірусні гепатити рідко мають гостру форму та перетікають безсимптомно. Хворі, в основному, дізнаються про недугу, коли вона вже значно вплинула на печінку.

Щоби пройти тест, зверніться до свого сімейного лікаря!

Не всім хворим з гепатитом В необхідне лікування. Ухвалити рішення про це може лише лікарі і лише після оцінки стану хворого. Однак, всі хворі повинні перебувати під медичним наглядом та регулярно проходити обстеження.

Лікування може тривати протягом всього життя. Воно допомагає контролювати вірусне навантаження в крові, щоб стан хворого не погіршувався.

Хронічний гепатит В – невиліковний. Але його можна попередити завдяки вакцинації. Щеплення від гепатиту В входять до Календаря профілактичних щеплень та є безкоштовним для дітей до 18 років.
Гепатит С – виліковний. Курс лікування становить близько 3 місяців. Необхідно приймати лише таблетки 1 або 2 рази на день. При цьому, виліковуються 95% пацієнтів. Це безпечні ліки, що мають мінімум побічних дій.

Ще 3-4 роки тому лікування гепатиту С було набагато складнішим, тривало рік і більше. При цьому, виліковувалися лише 50% пацієнтів.

Отримати ліки від гепатиту С можна за адресою: м. Хмельницький, вул. Сковороди, 17, КП «Хмельницька інфекційна лікарня», тел. (0382) 70-43-93.

До переліку новин...