У Департаменті охорони здоров’я обговорили стан імунопрофілактики населення області у 2020 році

Фахівці Хмельницького обласного центру громадського здоров’я на чолі з керівником Наталією Ткачук взяли участь в оперативній нараді Департаменту охорони здоров’я області, де йшлося про виконання планів імунопрофілактики населення краю у 2020 році.

Учасники наради підкреслили, що показники виконання плану профілактичних щеплень за минулий рік нижчі від рекомендованих ВООЗ. На фоні дискусій навколо вакцинації від COVID-19, багато краян ігнорують щеплення від інших небезпечних хвороб. При цьому, вакцини в закладах ПМСД достатньо, а от бажання щепитися є не в усіх.

Як приклад – за минулий рік проти дифтерії та правцю на Хмельниччині забажали щепитися лише 43,2% дорослих з підлягаючого контингенту. Це нижче показника по Україні, що складає 47 %. Рівень вакцинації дітей в області відповідно до Календаря профілактичних щеплень також не виконано за жодним із пунктів.

Наразі проблемою, і не лише Хмельниччини, залишається постачання вакцини БЦЖ, котрою від туберкульозу щеплюють новонароджених у пологових будинках та перинатальних центрах. Проте, це питання можливо вирішити лише на рівні держави, оскільки термін придатності попередньої партії закінчився, а як бути далі – поки невідомо. До слова, вакцину проти туберкульозу виробляє країна-агресор.

Також під час наради учасники наголосили, що профілактичні щеплення від вакцинокерованих інфекцій необхідно продовжувати і в період пандемії COVID-19. Адже зниження рівня «колективного» імунітету від небезпечних хвороб загрожує новою пандемією, а її, й без того перевантажена медична система, просто не витримає.

До переліку новин...