Відбувся вебінар ЦГЗ для фахівців з МІО щодо створення регіональних профілів ГЗ

Участь у зазначеному вебінарі взяли і фахівці з моніторингу та оцінки нашого закладу. Під час он-лайн спілкування представників регіональних Центрів громадського здоров’я повідомили, що у рамках проекту зі створення національного та регіональних профілів громадського здоров’я буде сформовано банк даних показників громадського здоров’я. Вебінар організували, щоб обговорити перспективи створення регіональних профілів ГЗ та перелік показників, що стануть їх основою.

Організатори зазначили, що при формуванні набору індикаторів було використано показники національної та міжнародної звітності, ключові показники здоров’я ВООЗ «100 Core Health Indicators», індикатори системи моніторингу серцево-судинних захворювань ВООЗ «HEARTS», Європейські основні індикатори здоров’я «European Core Health Indicators». Наразі триває збір пропозицій щодо доповнення або вилучення показників. Головними критеріями відбору індикаторів є доступність даних в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України та достовірність, тобто використання офіційних джерел збору даних (статистичні форми, дані інформаційних систем, звіти національних досліджень тощо).

Пропозиції щодо переліку показників у Центрі громадського здоров’я прийматимуть до 12 серпня. Опісля – планують систематизувати і рухатись далі в окресленому напрямку, до створення регіональних профілів ГЗ.

До переліку новин...