З 20 до 27 листопада в Україні триває Європейський тиждень тестування

Ця міжнародна акція проходить вже 8-й рік поспіль. Її мета – привернути увагу людей до небезпечних хвороб таких як ВІЛ та вірусний гепатит С. А також протестувати якомога більше людей на ці захворювання. 

У Хмельницькій області зареєстровано майже 2200 людей, що мають ВІЛ-інфекцію. Лише за 2019 рік ВІЛ виявили у 211 нових пацієнтів.

Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Але це можливо лише якщо людина знає про свій статус та систематично приймає лікування. Держава забезпечує ВІЛ-позитивних якісними, ефективними та БЕЗКОШТОВНИМИ ліками.

Нині в Україні понад 1 млн. українців не знають, що хворі на гепатит С, а півмільйона — про гепатит В. У Хмельницькій області нині зареєстровано понад 1100 людей хворих на гепатит С і понад 150 пацієнтів, котрі мають вірусний гепатит В.

Якщо не виявити вірус вчасно, він може нанести непоправної шкоди здоров’ю та призвести до тяжких наслідків чи смертельних ускладнень.

У рамках ЄТТ Хмельницький обласний центр громадського здоровя проведе в області БЕЗКОШТОВНЕ тестування на маркери гепатиту С та ВІЛ. Пункти тестування працюватимуть з 10 до 16 години за адресами:

23. 11. 20 р. – м. Хмельницький, вул. Курчатова, 1, АЗПСМ № 3 КП «ХМЦПМСД № 2» (мікрорайон Гречани);

24. 11. 20 р. – м. Деражня, вул. Подільська, 1, КНП «Деражнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Хмельницької області;

25. 11. 20 р. – м. Волочиськ, вул. Незалежності, 88, Волочиська АЗПСМ КП «ЦПМСД» Волочиської міської ради;

26. 11. 20 р. – м. Шепетівка, вул. Валі Котика, 85, АЗПСМ № 1 КП «КНП Шепетівський ЦПМСД» Шепетівської районної ради Хмельницької області;

27. 11. 20 р. – м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46, КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я».

Процедура тестування – безкоштовна та займе небагато часу. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин – підготовка і забір крові з пальця, 10 – очікування результату.

До переліку новин...